C1210X430J5HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X430J5HACAUTO
Description
CAP CER 1210 43PF 50V ULTRA STAB
Factory Lead Time :
36 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
43pF
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Lead Free :
Lead Free
Dielectric Material :
Ceramic
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X8R
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
KEMET C1210X430J5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 43pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)