C1210X393G8JACAUTO
Mfr.Part #
C1210X393G8JACAUTO
Description
CAP CER 0.039UF 10V U2J 1210
Capacitance :
0.039µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Temperature Coefficient :
U2J
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
52 Weeks
Series :
SMD Auto U2J Flex
Voltage - Rated :
10V
KEMET C1210X393G8JACAUTO
SMD Auto U2J Flex 0.039μF 10V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X393G8JACAUTO Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is U2J.
C1210X393G8JACAUTO Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm