C1210X393G5JAC7800
Mfr.Part #
C1210X393G5JAC7800
Description
CAP CER 0.039UF 50V U2J 1210
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
52 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Series :
SMD Comm U2J Flex
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
U2J
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Capacitance :
0.039µF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C1210X393G5JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.039μF 50V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X393G5JAC7800 Overview
This device's program size/dimension is 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
C1210X393G5JAC7800 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm