C1210X392M1HACAUTO
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1210X392M1HACAUTO
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1210 3.9NF 100V ULTRA ST
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Factory Lead Time :
36 Weeks
Capacitance :
3900pF
Voltage - Rated DC :
100V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.049 1.25mm
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X8R
KEMET C1210X392M1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 3900pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)