C1210X392F8HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X392F8HACAUTO
Description
CAP CER 1210 3.9NF 10V ULTRA STA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
10V
Tolerance :
±1%
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Capacitance :
3900pF
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
KEMET C1210X392F8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 3900pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X392F8HACAUTO Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X8R.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 10V.
C1210X392F8HACAUTO Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 10V