C1210X392F1HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X392F1HACAUTO
Description
CAP CER 1210 3.9NF 100V ULTRA ST
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Capacitance :
3900pF
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness (Max) :
0.049 1.25mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Temperature Coefficient :
X8R
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C1210X392F1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 3900pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X392F1HACAUTO Overview
A program's size/dimension is 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm for this device.Its coefficient is X8R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 100V, it is capable of operating.
C1210X392F1HACAUTO Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V