C1210X361M3HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X361M3HACAUTO
Description
CAP CER 1210 360PF 25V ULTRA STA
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Capacitance :
360pF
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Voltage - Rated DC :
25V
Ratings :
AEC-Q200
KEMET C1210X361M3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 360pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)