C1210X361M1HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X361M1HACAUTO
Description
CAP CER 1210 360PF 100V ULTRA ST
36 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
360pF
Voltage - Rated DC :
100V
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
KEMET C1210X361M1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 360pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)