C1210X334J8JAC7800
Mfr.Part #
C1210X334J8JAC7800
Description
CAP CER 0.33UF 10V U2J 1210
Capacitance :
0.33μF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±5%
Series :
SMD Comm U2J Flex
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
U2J
Thickness :
889μm
Factory Lead Time :
52 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Pbfree Code :
yes
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
KEMET C1210X334J8JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.33μF 10V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X334J8JAC7800 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is U2J.
C1210X334J8JAC7800 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm