C1210X334G3JAC7800
Mfr.Part #
C1210X334G3JAC7800
Description
CAP CER 0.33UF 25V U2J 1210
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Temperature Coefficient :
U2J
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
52 Weeks
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Capacitance :
0.33μF
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Series :
SMD Comm U2J Flex
Tolerance :
±2%
Thickness :
889μm
Mount :
Surface Mount
KEMET C1210X334G3JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.33μF 25V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X334G3JAC7800 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is U2J.
C1210X334G3JAC7800 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm