C1210X333K5JAC7800
Mfr.Part #
C1210X333K5JAC7800
Description
CAP CER 0.033UF 50V U2J 1210
Ceramic Capacitors
Thickness :
889μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
52 Weeks
Series :
SMD Comm U2J Flex
Temperature Coefficient :
U2J
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Tolerance :
±10%
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Capacitance :
0.033µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Voltage - Rated :
50V
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C1210X333K5JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.033μF 50V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X333K5JAC7800 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.This coefficient equals U2J indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C1210X333K5JAC7800 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm