C1210X333K3JACAUTO
Mfr.Part #
C1210X333K3JACAUTO
Description
CAP CER 0.033UF 25V U2J 1210
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
U2J
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Capacitance :
0.033µF
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Factory Lead Time :
52 Weeks
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
SMD Auto U2J Flex
Tolerance :
±10%
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
KEMET C1210X333K3JACAUTO
SMD Auto U2J Flex 0.033μF 25V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X333K3JACAUTO Overview
A 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is U2J.
C1210X333K3JACAUTO Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm