C1210X333G4JACAUTO
Mfr.Part #
C1210X333G4JACAUTO
Description
CAP CER 0.033UF 16V U2J 1210
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±2%
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
SMD Auto U2J Flex
Capacitance :
0.033µF
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
52 Weeks
Temperature Coefficient :
U2J
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
KEMET C1210X333G4JACAUTO
SMD Auto U2J Flex 0.033μF 16V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X333G4JACAUTO Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.This coefficient equals U2J indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C1210X333G4JACAUTO Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm