C1210X333F8HAC7800
Mfr.Part #
C1210X333F8HAC7800
Description
CAP CER 1210 33NF 10V ULTRA STAB
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.033µF
Tolerance :
±1%
1210 (3225 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Voltage - Rated DC :
10V
Factory Lead Time :
36 Weeks
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C1210X333F8HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 0.033μF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X333F8HAC7800 Overview
Programs on this device are of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X8R being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 10V Volts DC - Rated DC.
C1210X333F8HAC7800 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 10V