C1210X332M1HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X332M1HACAUTO
Description
CAP CER 1210 3.3NF 100V ULTRA ST
Factory Lead Time :
36 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.049 1.25mm
Voltage - Rated DC :
100V
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
Dielectric Material :
Ceramic
Temperature Coefficient :
X8R
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
3300pF
KEMET C1210X332M1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 3300pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)