C1210X332J1HAC7800
Mfr.Part #
C1210X332J1HAC7800
Description
CAP CER 1210 3.3NF 100V ULTRA ST
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.049 1.25mm
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
X8R
Factory Lead Time :
36 Weeks
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
3300pF
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
100V
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
KEMET C1210X332J1HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 3300pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)