C1210X332F3HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X332F3HACAUTO
Description
CAP CER 1210 3.3NF 25V ULTRA STA
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
X8R
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Ceramic
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Factory Lead Time :
36 Weeks
Capacitance :
3300pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Free :
Lead Free
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Voltage - Rated DC :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C1210X332F3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 3300pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X332F3HACAUTO Overview
A 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X8R.This device can operate on voltage - Rated DC of 25V.
C1210X332F3HACAUTO Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V