C1210X332F1HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X332F1HACAUTO
Description
CAP CER 1210 3.3NF 100V ULTRA ST
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated DC :
100V
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.049 1.25mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C1210X332F1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 3300pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X332F1HACAUTO Overview
Ceramic capacitor is 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X8R.A voltage of 100V is required to operate this capacitor.
C1210X332F1HACAUTO Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V