C1210X330G8HACAUTO
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1210X330G8HACAUTO
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1210 33PF 10V ULTRA STAB
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Voltage - Rated DC :
10V
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
36 Weeks
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Capacitance :
33pF
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Dielectric Material :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C1210X330G8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 33pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)