C1210X302K4HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X302K4HACAUTO
Description
CAP CER 1210 3NF 16V ULTRA STABL
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X8R
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
3000pF
Factory Lead Time :
36 Weeks
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
16V
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
KEMET C1210X302K4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 3000pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)