C1210X302G1HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X302G1HACAUTO
Description
CAP CER 1210 3NF 100V ULTRA STAB
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Voltage - Rated DC :
100V
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Capacitance :
3000pF
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
X8R
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Lead Free :
Lead Free
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
36 Weeks
KEMET C1210X302G1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 3000pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)