C1210X301K4HAC7800
Mfr.Part #
C1210X301K4HAC7800
Description
CAP CER 1210 300PF 16V ULTRA STA
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
16V
Temperature Coefficient :
X8R
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
300pF
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
36 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
KEMET C1210X301K4HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 300pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)