C1210X301F4HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X301F4HACAUTO
Description
CAP CER 1210 300PF 16V ULTRA STA
Voltage - Rated DC :
16V
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Capacitance :
300pF
Temperature Coefficient :
X8R
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C1210X301F4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 300pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X301F4HACAUTO Overview
A program's size/dimension is 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm for this device.Its coefficient is X8R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 16V, it is capable of operating.
C1210X301F4HACAUTO Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 16V