C1210X300M5HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X300M5HACAUTO
Description
CAP CER 1210 30PF 50V ULTRA STAB
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Lead Free
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
36 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Capacitance :
30pF
Temperature Coefficient :
X8R
KEMET C1210X300M5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 30pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)