C1210X300J5HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X300J5HACAUTO
Description
CAP CER 1210 30PF 50V ULTRA STAB
Capacitance :
30pF
Factory Lead Time :
36 Weeks
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Ceramic
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
50V
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X8R
KEMET C1210X300J5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 30pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)