C1210X274G5JAC7800
Mfr.Part #
C1210X274G5JAC7800
Description
CAP CER 0.27UF 50V U2J 1210
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Capacitance :
0.27μF
Factory Lead Time :
52 Weeks
Temperature Coefficient :
U2J
Pbfree Code :
yes
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Thickness :
889μm
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Tolerance :
±2%
Series :
SMD Comm U2J Flex
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C1210X274G5JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.27μF 50V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X274G5JAC7800 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.This coefficient equals U2J indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C1210X274G5JAC7800 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm