C1210X274G4JACAUTO
Mfr.Part #
C1210X274G4JACAUTO
Description
CAP CER 0.27UF 16V U2J 1210
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Series :
SMD Auto U2J Flex
Temperature Coefficient :
U2J
Capacitance :
0.27μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
52 Weeks
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
16V
KEMET C1210X274G4JACAUTO
SMD Auto U2J Flex 0.27μF 16V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X274G4JACAUTO Overview
A program's size/dimension is 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm for this device.Its coefficient is U2J and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C1210X274G4JACAUTO Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm