C1210X271M8HAC7800
Mfr.Part #
C1210X271M8HAC7800
Description
CAP CER 1210 270PF 10V ULTRA STA
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
10V
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
270pF
KEMET C1210X271M8HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 270pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)