C1210X270F8HAC7800
Mfr.Part #
C1210X270F8HAC7800
Description
CAP CER 1210 27PF 10V ULTRA STAB
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Capacitance :
27pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Voltage - Rated DC :
10V
Tolerance :
±1%
Applications :
Boardflex Sensitive
Dielectric Material :
Ceramic
KEMET C1210X270F8HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 27pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X270F8HAC7800 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.This coefficient equals X8R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 10V allows it to function.
C1210X270F8HAC7800 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 10V