C1210X240K5HAC7800
Mfr.Part #
C1210X240K5HAC7800
Description
CAP CER 1210 24PF 50V ULTRA STAB
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Capacitance :
24pF
Voltage - Rated DC :
50V
Lead Free :
Lead Free
KEMET C1210X240K5HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 24pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)