C1210X240J5HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X240J5HACAUTO
Description
CAP CER 1210 24PF 50V ULTRA STAB
Factory Lead Time :
36 Weeks
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±5%
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Capacitance :
24pF
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Voltage - Rated DC :
50V
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X8R
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C1210X240J5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 24pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)