C1210X223JBGACAUTO
Mfr.Part #
C1210X223JBGACAUTO
Description
CAP .022UF 630V COG 1210 FLEX
Ceramic Capacitors
Features :
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Capacitance :
0.022 μF
Series :
SMD Auto C0G HV Flex
Thickness (Max) :
0.087 (2.20mm)
Dielectric :
C0G (NP0)
Ratings :
AEC-Q200
Lead Style :
Product :
Connectors
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate :
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Product Type :
Automotive Connectors
Lead Spacing :
Product Category :
Automotive Connectors
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
TE Connectivity
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.130 L x 0.102 W (3.30mm x 2.60mm)
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
Tolerance :
±5%
RoHS :
Details
Subcategory :
Brand :
TE Connectivity
KEMET C1210X223JBGACAUTO
SMD Auto C0G HV Flex 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.130L x 0.102W 3.30mm x 2.60mm C0G NP0 ±5% 0.022µF