C1210X223J4JAC7800
Mfr.Part #
C1210X223J4JAC7800
Description
CAP CER 0.022UF 16V U2J 1210
Series :
SMD Comm U2J Flex
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
0.022µF
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Temperature Coefficient :
U2J
Factory Lead Time :
52 Weeks
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Pbfree Code :
yes
Thickness :
889μm
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C1210X223J4JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.022μF 16V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X223J4JAC7800 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
C1210X223J4JAC7800 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm