C1210X220K3HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X220K3HACAUTO
Description
CAP CER 1210 22PF 25V ULTRA STAB
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Voltage - Rated DC :
25V
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Capacitance :
22pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Ceramic
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±10%
Lead Free
KEMET C1210X220K3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 22pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)