C1210X220J8HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X220J8HACAUTO
Description
CAP CER 1210 22PF 10V ULTRA STAB
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Lead Free :
Lead Free
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Voltage - Rated DC :
10V
Capacitance :
22pF
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C1210X220J8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 22pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)