C1210X202K1HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X202K1HACAUTO
Description
CAP CER 1210 2NF 100V ULTRA STAB
Capacitance :
2000pF
36 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
KEMET C1210X202K1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 2000pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)