C1210X202K1HAC7800
Mfr.Part #
C1210X202K1HAC7800
Description
CAP CER 1210 2NF 100V ULTRA STAB
Capacitance :
2000pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Voltage - Rated DC :
100V
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C1210X202K1HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 2000pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)