C1210X201J1HAC7800
Mfr.Part #
C1210X201J1HAC7800
Description
CAP CER 1210 200PF 100V ULTRA ST
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
200pF
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Tape and Reel (TR)
KEMET C1210X201J1HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 200pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)