C1210X200K3HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X200K3HACAUTO
Description
CAP CER 1210 20PF 25V ULTRA STAB
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Capacitance :
20pF
Tolerance :
±10%
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated DC :
25V
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Factory Lead Time :
36 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C1210X200K3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 20pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)