C1210X184J8JACAUTO
Mfr.Part #
C1210X184J8JACAUTO
Description
CAP CER 0.18UF 10V U2J 1210
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Capacitance :
0.18µF
Voltage - Rated :
10V
Factory Lead Time :
52 Weeks
Series :
SMD Auto U2J Flex
Temperature Coefficient :
U2J
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C1210X184J8JACAUTO
SMD Auto U2J Flex 0.18μF 10V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X184J8JACAUTO Overview
Ceramic capacitor is 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to U2J.
C1210X184J8JACAUTO Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm