C1210X183K3JAC7800
Mfr.Part #
C1210X183K3JAC7800
Description
CAP CER 0.018UF 25V U2J 1210
Capacitance :
0.018μF
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Factory Lead Time :
52 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Mount :
Surface Mount
Series :
SMD Comm U2J Flex
1210 (3225 Metric)
Thickness :
889μm
Temperature Coefficient :
U2J
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
25V
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Tolerance :
±10%
KEMET C1210X183K3JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.018μF 25V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X183K3JAC7800 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is U2J.
C1210X183K3JAC7800 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm