C1210X182K1HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X182K1HACAUTO
Description
CAP CER 1210 1.8NF 100V ULTRA ST
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1800pF
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X8R
Ratings :
AEC-Q200
KEMET C1210X182K1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 1800pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)