C1210X181M5HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X181M5HACAUTO
Description
CAP CER 1210 180PF 50V ULTRA STA
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Capacitance :
180pF
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Free :
Lead Free
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C1210X181M5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 180pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)