C1210X181G4HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X181G4HACAUTO
Description
CAP CER 1210 180PF 16V ULTRA STA
X8R
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
180pF
Voltage - Rated DC :
16V
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Surface Mount, MLCC
KEMET C1210X181G4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 180pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)