C1210X153J3JACAUTO
Mfr.Part #
C1210X153J3JACAUTO
Description
CAP CER 0.015UF 25V U2J 1210
Series :
SMD Auto U2J Flex
Factory Lead Time :
52 Weeks
Temperature Coefficient :
U2J
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
0.015µF
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
KEMET C1210X153J3JACAUTO
SMD Auto U2J Flex 0.015μF 25V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X153J3JACAUTO Overview
Programs on this device are of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with U2J being the highest temperature coefficient.
C1210X153J3JACAUTO Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm