C1210X153G3JAC7800
Mfr.Part #
C1210X153G3JAC7800
Description
CAP CER 0.015UF 25V U2J 1210
Capacitance :
0.015µF
Temperature Coefficient :
U2J
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
889μm
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±2%
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Series :
SMD Comm U2J Flex
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Surface Mount, MLCC
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
52 Weeks
KEMET C1210X153G3JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.015μF 25V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X153G3JAC7800 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is U2J.
C1210X153G3JAC7800 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm