C1210X152F4HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X152F4HACAUTO
Description
CAP CER 1210 1.5NF 16V ULTRA STA
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Capacitance :
1500pF
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated DC :
16V
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Dielectric Material :
Ceramic
KEMET C1210X152F4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 1500pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X152F4HACAUTO Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 16V, it can operate.
C1210X152F4HACAUTO Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 16V