C1210X151M4HAC7800
Mfr.Part #
C1210X151M4HAC7800
Description
CAP CER 1210 150PF 16V ULTRA STA
Voltage - Rated DC :
16V
Tolerance :
±20%
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
150pF
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C1210X151M4HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 150pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)