C1210X151K3HAC7800
Mfr.Part #
C1210X151K3HAC7800
Description
CAP CER 1210 150PF 25V ULTRA STA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
150pF
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Surface Mount, MLCC
KEMET C1210X151K3HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 150pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)