C1210X131J8HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X131J8HACAUTO
Description
CAP CER 1210 130PF 10V ULTRA STA
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Voltage - Rated DC :
10V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
1210 (3225 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±5%
Capacitance :
130pF
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
X8R
KEMET C1210X131J8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 130pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)